دیدار و نشست مدیرکل آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان با فرماندار شهرستان ایذه

به گزارش روابط فرمانداری ایذه در این دیدار دکتر مصطفی سمالی فرماندار شهرستان ایذه ضمن خوشامد گویی از مدیرکل آموزش و پرورش عشایر و هیات همراه گفت: آقای قنبری مدیر محترم آموزش و پرورش عشایر استان به همراه آقایان دکتر کریمی مدیرکل امور عشایر و دکتر حاجی زاده مدیرکل بحران استانداری خوزستان کسانی هستند که بیشترین بازدید را از مناطق محروم شهرستان ایذه داشته اند.

در ادامه قنبری بیان داشت :مهمترین وظیفه و رسالت ما پوشش  تحصیلی است و به جرات می تواند گفت که در مقطع ابتدایی پوشش تحصیلی ما بیش از ۹۸ درصد بوده و عمده مشکل ما در مقاطع متوسطه اول و دوم و بخصوص دانش آموزان دختر است که به ترتیب ۷۰ و ۴۰ درصد پوشش تحصیلی داشته ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر گفت:یکی از راهکاری های افزایش پوشش تحصیلی در آموزش و پرورش عشایر ایذه تاسیس مرکز شبانه روزی روستای بردمیل در مقطع متوسطه اول و دوم است

وی ادامه داد:مهمترین چالش و مشکل پیش روی آموزش و پرورش عشایر  بحث ایاب و ذهاب دانش آموزان است چرا که به علت عدم تمکن مالی، خانواده ها توانایی فرستادن فرزندان خود  به مدارس شبانه روزی را ندارند .

سمالی در پایان گفت:تاسیس مرکزشبانه روزی بردمیل یک تصمیم خردمندانه جهت پوشش تحصیلی دانش آموزان عشایر است.

وی اظهار داشت: مدیر آموزش و پرورش عشایر ایذه بگونه ای حق و مطالبات خود را در جلسات مطرح می کند که تمام ارگان ها برای خدمت رسانی به عشایر بسیج می شوند.

 

۱۰۴