سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه در هشتمین جلسه شورا برنامه ریزی و توسعه استان با حضور معاون امور اقتصادی وبرنامه بودجه کشور در شهرستان ایذه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه هشتمین جلسه شورا برنامه ریزی و توسعه استان با موضوع برنامه ها و رفع مشکلات منطقه ۸آمایشی شهرستان (ایذه و باغملک)با حضور پور محمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و برنامه بودجه و دکتر شریعتی استاندار خوزستان ،حاجتی رئیس برنامه بودجه استان خوزستان ،حسین لامی زاده سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه ،هدایت الله خادمی نماینده مردم شهرستان ایذه و باغملک و چند تن از مدیران کل استان با دستور کار بررسی وضعیت و برنامه های تامین آب شرب وکشاورزی توسط سازمان آب وبرق استان بررسی وضعیت وبرنامه های راههای اصلی وآزاد راه وبزرگراه (منطقه)توسط اداره کل راه وشهرسازی پیش از ظهر امروز در محل سالن دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایذه برگزار گردید.

در این جلسه حسین لامی زاده سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه ضمن معرفی شهرستان و تشریح معضلات و مشکلات بیان داشت: مسیرهای منتهی به شهر ایذه و ورودی‌های ایذه برای اصلاح و توسعه نیازمند توجه هستند، مشکل در حوزه راه و آب دو مشکل اساسی مردم شهرستان ایذه است که نیازمند نگاه جدید مسؤولان کشور و استان جهت رفع هستند.

لامی زاده انتقال آب از دریاچه سد کارون ۳ به شهرستان ایذه را یکی از موارد اصلی برای برون رفت از مشکلات آبی دانست وگفت:  اقداماتی برای مسیر شهرهای رامهرمز و باغملک جهت توسعه شبکه لوله انجام شده است و نیازمند انجام هرچه زودتر این طرح در شهرستان هستیم.

لامی‌زاده با اشاره به وجود مشکلات حاد حوزه آب در برخی از روستاهای شهرستان گفت: در برخی از روستاها عدم وجود آب باعث ایجاد مشکل شده است و همچنین در برخی از روستاها نیز کار آب رسانی با استفاده از تانکر انجام می شود.

نماینده دولت در شهرستان گفت: با توجه به فرسودگی برخی از شبکه‌های دفع آب سطحی در شهرستان و مشکل در بهسازی نیازمند احداث کانال‌های جدید هستیم که لازمه آن منابع مالی است.

وی افزود:تونل اژگیل با ۱۰ درصد پیشرفت کار متوقف شده است و به نتیجه ای نرسیده ،مسیرهای منتهی به شهر ایذه و ورودی‌های ایذه وضع بسیار بدی دارند برای اصلاح، روکشی و توسعه نیازمند توجه هستند.

وی ادامه داد : روگذر و زیرگذر جاده کمربندی ایذه واقع در تقاطع روستای کهباد که همواره شاهد تصادفات و حوادث ناگواری بوده است بدون تخصیص اعتبار مانده و نیازمند اقدام برای اجرا است.

 

۷۸