جلسه کانون دوستدار سالمند در فرمانداری شهرستان ایذه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه جلسه کانون دوستدار سالمند به ریاست خداداد کردی معاون سیاسی و اجتماعی و مسئولان مربوطه با دستور کار تاسیس کانون دوستدار سالمند پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
کردی در این جلسه بیان داشت: اقداماتی هم اکنون در کشور انجام می گیرد در راستای تامین ،حفظ و ارتقا سلامت جسمی ،روانی ،معنوی و اجتماعی سالمندان به منظور بهرمندی آنان از کیفیت زندگی بهتر از جنبه های مختلف در دوران سالخوردگی می باشد و ما نیازمند تدابیر خاص و سیاستهای ویژه برای سالمندان می باشیم.
وی افزود:این برنامه ها و سیاست ها باید در زمینه هایی باشند که مشکلات کنونی سالمندان را در نظر گرفته و تمهیدات لازم فراهم گردد ارائه خدمات بهداشتی و خدمات اجتماعی تعامل و تعادل ایجاد گردد.
معاون فرماندار تاکید کرد: بر اساس این نیاز کانون هایی تحت عنوان کانون دوستدار سلامند باید تاسیس گردد
وی ادامه داد: کانون دوستدار سالمند در هرشهرستان با هدف تامین حفظ و ارتقای سلامت جسمانی ، روانی و معنوی سالمندان و به منظور بهره مندی آنان از کیفیت زندگی بهتر است.
کردی با اشاره به اهداف تاسیس کانون دوستدار سالمند گفت: فراهم ساختن امکان تداوم حضور سالمند در جامعه ، فراهم ساختن امکان مشارکت موثر و کار آمد سالمندان در برنامه های مربوط به این گروه شامل انتقال مهارت –حل مسایل –تغذیه –ورزش –بهبود شیوه زندگی-تقویت خوباروری-اعتماد به نفس-ارائه مراقبت ها و آموزش های لازم از اهداف این کانون می باشد.

 

 

 

۷۶