اقدامات لازم برای مقابله با ویروس کرونا/ از تعطیلی تالارها تا پلمب قلیان‌سراها

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ایذه حسین لامی زاده در جلسه ستاد بحران و شورای آموزش و پرورش ضمن تاکید بر ضدعفونی مدارس و تشکیل ستاد پیشگیری از کرونا در خصوص اقدامات لازم و آموزش خود مراقبتی برای دانش آموزان عنوان کرد :

مرکز بهداشت پکیج آموزشی آماده و توسط آموزش وپرورش به دانش آموزان ارائه دهد.

هر امکاناتی برای بهداشت مدارس و دانش آموزان نیاز است هر چه سریعتر تهیه و توزیع شود

راه های پیگیری و مقابله با ویروس کرونا در سطح شهر از طریق بنر و بیلبوردها اطلاع رسانی شود

تا اطلاع ثانوی برگزاری کلیه جشن‌ها، مراسمات، جشنواره‌ها و گردهمایی‌ها در سطح شهرستان ممنوع است و تالارهای عروسی نیز موظف شدند پیش پرداخت‌های مردم را به آنها بازگردانند.

مراکز عرضه قلیان در شهرستان نیز پلمب شده‌اند و اگر در نقطه‌ای از شهر این مراکز هنوز فعال هستند شهروندان می‌توانند مراتب را به شبکه بهداشت و درمان و فرمانداری ایذه اطلاع دهند تا برخورد لازم با آنها صورت گیرد.

تعطیلی باشگاه‌ها و اماکن ورزشی عمومی و خصوصی نیز همچنان ادامه دارد زیرا این مراکز نیز از نقاط پرخطر در زمینه شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شوند.

در رابطه با ضدعفونی کردن پمپ بنزین‌ها نیز دستورات لازم به شرکت پالایش و پخش نفت ایذه داده شده است و صاحبان پمپ‌‌های بنزین و گاز‌ موظف شده‌اند که نازل‌های گاز و بنزین را ضدعفونی کرده و لوازم ایمنی مانند ماسک و دستکش را در اختیار اپراتورهای خود قرار دهند.

شهروندان برای ما عزیز هستند ما باید قاطعانه کار کنیم وتعارف با کسی نداریم و تا زمانی که مسئولیت داریم باید با دل و جان کار کنیم

تاکنون هیچ نمونه مثبتی از کرونا در ایذه مشاهده نشده است، مردم اخبار را از مراجع رسمی پیگیری و به شایعات فضای مجازی توجه نکنند.

۲۹