فرماندار ایذه: تا امروز هیچ موردی از بیماری کرونا درشهرستان مشاهده نشده است/ امکان پذیرش مسافر نوروزی در شهرستان وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه پیش از ظهر امروز جلسه شورای اداری با محوریت اقدامات انجام شده و تمهیدات لازم برای مقابله با ویروس کرونا به ریاست حسین لامی زاده و دیگر مسئولین ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

نماینده دولت در شهرستان گفت:با توجه به اینکه برای مقابله با ویروس کرونا تدابیر لازم را خود شهرستان اتجام داد هفته ای بسیار پر تلاتم و پرتلاش را پشت سرگذاشتیم.

وی ضمن تقدیر صمیمانه از تیم پزشکی ، بهداشت و درمان ، شهرداری و شورای شهر که همکاری لازم را در کنترل و پیشگیری با ویروس کرونا داشتند اظهار کرد:کلیه ادارات با شبکه بهداشت و درمان برای مقابله با ویروس کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس شورای سلامت ادامه داد: تا به امروز به طور جدی در سطح شهرستان خیابان های اصلی، معابر و روستاها در سه بخش آهک پاشی و ضدعفونی شده اند و این روال تا پایان اسفند ادامه و محلات هم باید ضدعفونی شوند.

لامی زاده تاکید کرد:روستاهای فاقد دهیاری باید ضدعفونی شوند هیچ روستایی نباید از این روند جا بماند.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان افزود :در شهرستان تا به امروز هیچ موردی از بیماری کرونا مشاهده نشده است و این ضدعفونی ها با روند جدی تری تا پایان اسفند ادامه دارد.

وی با اشاره به آماده کردن محل ایزوله بیماران حاد تنفسی و اختصاص دادن ۴۰ تخت در بخشی از بیمارستان شهدا گفت:مسئولین مربوطه مکان دیگری هم برای پیشگیری و پیش بینی به طور آماده باش در نظر گرفته و آن را تجهیز کند.

فرماندار شهرستان ایذه عنوان کرد: تا اطلاع ثانوی کلیه مراسمات ،جشن ها وگردهمایی ها در سطح شهرستان ممنوع است.

ریئس شورای اداری  شهرستان گفت: اوقاف با توجه به شیوع بیماری کرونا در راستای کاهش وکنترل این بیماری نسبت به بستن درب های حرم بقاع،مکان های مذهبی و ممنوعیت مراسمات اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ایذه گلوگاه اصلی و ارتباطی استان با استان چهارمحال بختیاری و اصفهان است گفت :هر ساله در ایام نوروز مهمانان و گردشگران زیادی به شهرستان سفر می‌کنند که به منظور حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا ستادهای اسکان آموزش و پرورش و مدارس شهرستان از پذیرش مهمانان خودداری کنند .

لامی زاده با اشاره به کمبود ماسک در شهرستان اظهار داشت:مکاتبات لازم با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده و مقررگشت نخستین  محموله توزیع ماسک در استان به شهرستان ایذه اختصاص داده شود.

وی افزود:مسئولین مربوطه مواد ضدعفونی که نیاز دارند اعلام کنند تا برای آنها تهیه کنیم .

نماینده دولت در شهرستان با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در شرایط بحرانی گفت:در این ایام بحرانی مواظب ارباب رجوع ها باشیم با احترام و در اسرع وقت کار آنها را انجام دهیم .

وی ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای اطلاع رسانی اخبار و رعایت نکات بهداشتی اظهار کرد :وضعیت روانی که مشاهده می شود خیلی مهم است اگر بحران فکری از مردم گرفته نشود با روند سختی روبه رو هستیم

فرماندار ایذه با اشاره به هجوم ملخ ها در استان بیان داشت: آمادگی لازم برای مبارزه با ملخ ها وجود دارد و۵ گروه پایش در شهرستان در سطح مزارع برای مراقبت و مقابله  فعال شده اند.

وی از رزرو هواپیما سم پاش جهت جلوگیری از اسیب ملخ ها به زمین های کشاورزی خبر داد

 

 

۹۹