فرماندار ایذه :بیماری کرونا در شهرستان ایذه تحت کنترل است

فرماندار ایذه با بیان اینکه روند انتشار بیماری کرونا در این شهرستان تحت کنترل است گفت: ثابت ماندن تعداد مبتلایان به کرونا در ایذه کار مهمی است که برای رسیدن به آن اقدمات زیادی انجام شده‌است.

حسین لامی‌زاده در نشست شورای سلامت شهرستان ایذه در سالن جلسات فرمانداری اظهار داشت: رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی مهمترین نکته در مقابله با شیوع ویروس کرونا است که باید همچنان نسبت به اجرای دقیق آن اقدام کرد.

وی با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی در کنترل بیماری کرونا بسیار اثر گذار است گفت:علت بیشترین موارد ابتلا به کرونا در ایذه حضور در مراسم ، عیادت از بیمار و دید و بازدید بوده است.

فرماندار ایذه نقش رسانه‌ها در اجرای صحیح فاصله گذاری اجتماعی را مهم و غیرقابل انکار دانست و تصریح کرد: اکنون برای فرهنگ‌سازی در این زمینه بیش از همیشه به حمایت و حضور اصحاب رسانه نیاز داریم.

لامی‌زاده با بیان این نکته که ثابت ماندن آمار مبتلایان به کرونا یک کار بزرگ است بیان داشت: مدتی است که با اقدامات انجام شده، تعداد مبتلایان در ایذه نسبت به سایر شهرهای استان رشد بسیار پایینی داشته است و ثابت ماندن تعداد کرونایی ها نشان از کنترل این بیماری در شهرستان ایذه دارد.

وی با تاکید بر از سر گرفتن ضدعفونی معابر شهری و روستایی گفت: تاکنون همکاری خوبی از سوی شهرداری، بخشداری‌ ها و دهیاری ها در این رابطه صورت گرفته است اما اکنون باید روی ضدعفونی و گندزدایی معابر و جداول سطح شهر و روستاهای شهرستان اقدام کنیم که نیازمند همت همه مسوولان دارد.

رییس شورای سلامت ایذه به ضرورت افتتاح نقاهتگاه بیماران کرونایی در ایذه اشاره کرد و گفت: هر چند آمار بیماران مبتلا به کرونا در ایذه پایین است و اکثر بیماران نیز با شکست کرونا سلامتی خود را به دست آورده اند اما پیگیری برای راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در این شهرستان ادامه دارد تا در مواقع ضروری و پیش بینی نشده از آن استفاده شود.

بهبود ۸۱ درصد از مبتلایان به کرونا در ایذه

نعمت الله مقصودی رییس مرکز بهداشت ایذه نیز در نشست شورای سلامت این شهرستان گفت با اقدامات درمانی و بهداشتی انجام شده روی مبتلایان به کرونا در شهرستان بیش از ۸۱ درصد بیماران مبتلا به کرونا در ایذه با شکست این بیماری سلامت خود را به دست آوردند.

وی افزود: ۱۱ درصد از مبتلایان به کووید۱۹ در ایذه نیز هم‌اکنون در بیمارستان شهدای ایذه و قرنطینه خانگی تحت درمان قرار دارند.

رییس مرکز بهداشت ایذه تاکید کرد: بازرسی واحدهای صنفی به منظور رعایت نکات مربوط به فاصله گذاری اجتماعی همه روزه توسط بازرسان این مرکز انجام می‌شود.

ایرنا

۵۷