فرماندار ایذه در جلسه شورای سلامت :لزوم تجهیز بیمارستان شهدای ایذه/جدی گرفتن اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه حسین لامی زاده ظهر امروز در جلسه شورای سلامت با حضور مسئولان مربوطه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید اظهار کرد: هیچ شهرستانی در استان خوزستان در وضعیت سفید قرار ندارد، همه شهرستان‌ها در وضعیت‌های زرد، نارنجی و قرمز قرار دارند که ایذه نیز در این بین جز منطقه زرد محسوب می‌شود.

وی افزود: قرار بود در شهرستان ایذه نقاهتگاهی راه‌اندازی شود تا هر فرد تست کرونایش مثبت شد به این مرکز منتقل شود و مراحل درمان را طی کند اما متاسفانه این کار انجام نشد.

لامی زاده از لزوم تجهیز بیمارستان شهدای ایذه سخن گفت و اضافه کرد: بیمارستان و مرکز بهداشت ایذه باید از نظر ضدعفونی در درجه اول باشند، انتظار داریم ضدعفونی این مراکز با حساسیت بیشتری انجام شود زیرا این اماکن مستقیما با سلامت مردم در ارتباط هستند.

نماینده دولت در شهرستان ایذه با برشمردن تاثیر کرونا بر معیشت مردم ضمن تاکید بر جدی گرفتن اقدامات پیشگیرانه مانند ضدعفونی معابر گفت: شهرداری‌های ایذه و دهدز موظف هستند نسبت به ضدعفونی و گندزدایی معابر سطح شهر اقدام کنند، در روستاها نیز این کار برعهده دهیاری هاست و بخشداری‌ها باید روی انجام درست و کامل این پروسه نظارت کنند.

وی با انتقاد از اوضاع داروخانه‌ها و شلوغی این مراکز گفت: افراد مراجعه کننده به ادارات، مطب‌های خصوصی و داروخانه‌ها باید ماسک داشته باشند در غیر اینصورت به آنها خدمات داده نشود.

لامی زاده افزود: شهرداری ایذه موظف است تعدادی ماسک تهیه و در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار دارد تا این نهاد کار تقسیم آن را انجام دهد، کمیته امداد و بهزیستی باید در اولویت اختصاص ماسک قرار بگیرند و سایر نهادها نیز خودشان نسبت به تهیه ماسک اقدام کنند.

رییس شورای سلامت ایذه اضافه کرد: مسافران و رانندگان تاکسی باید حتما ماسک بزنند، تعداد مسافران حاضر در تاکسی نیز باید محدود باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره انباشت زباله در بیمارستان شهدای ایذه با انتقاد از کم‌کاری صورت گرفته در این رابطه اظهار داشت:زباله های بیمارستان ایذه  ۲۰ روز در بیمارستان رها شده اند که جای تاسف دارد و بهداشت، محیط زیست و شهرداری سریعا برای حل این مشکل اقدام کنند. اگر هر ارگانی وظیفه خود را به درستی انجام دهد چنین مشکلاتی پیش نمی‌آمد

 

۱۲۰