◀️آماده باش ادارات خدمات‌رسان ایذه برای باران سیل آسا/فرماندار ایذه:مردم آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند

◀️آماده باش ادارات خدمات‌رسان ایذه برای باران سیل آسا

🔻فرماندار ایذه گفت: برای مدیریت بحران و حوادث احتمالی ناشی از بارندگی سیل آسای پیش‌بینی شده در روزهای شنبه و یکشنبه تمامی ادارات خدمات رسان شهرستان ایذه به حالت آماده باش درآمدند

🎙️️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه حسین لامی زاده جمعه در نشست فوق العاده مدیریت بحران در سالن جلسات فرمانداری ایذه اظهارداشت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی در منطقه فعال خواهد شد و آماری معادل ۱۵۰ میلیمتر باران در منطقه خواهد بارید.

🔻وی با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای مدیریت بحران انجام شده است، افزود: شهرداری، راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه و شهرسازی، هلال احمر و سایر ادارات خدمات رسان تجهیزات و نیروهای خود را برای هرگونه حادثه احتمالی به حالت آماده باش درآورند.

🔻فرماندار ایذه با اشاره بر اهمیت محور باغملک به ایذه به سمت استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مسئولیت پاکسازی و ریزش برداری در محور اصلی از روستای بی بی گل مرده تا شهر ایذه بر عهده شهرداری و با نظارت راهداری خواهد بود.

🔻وی تصریح کرد: این تصمیم به این دلیل گرفته شده که ماشین آلات اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای برای پاکسازی سایر مسیرهای شهرستان از جمله جاده رو منتهی به روستاهای ایذه به کار گرفته شود تا مشکلات مردم به حداقل برسند.

🔻رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان ایذه گفت: با همکاری سایر ادارات و نهادهای شهرستان چند دستگاه لودر، بیل، کمپرسی و گریدر برای بخش‌های دهدز، سوسن و مرکزی در نظر گرفته شده‌است.

🔻لامی زاده از احتمال آبگرفتگی منازل پایین دست شهر ایذه سخن گفت و تاکید کرد: مردم آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند تا آسیب کمتری به آنها وارد شود.

🔻وی با بیان اینکه تمام مسئولان ادارات خدمات رسان باید به صورت شبانه روزی در ادارات خود حاضر باشند، افزود: راهداری دهدز وظیفه ریزش برداری در حوزه استحفاظی خود را برعهده دارد، این عملیات باید در حداقل زمان انجام شود تا خللی در رفت و آمد خودروها وارد نشود.

۸۹