استاندار عنوان کرد؛ ادامه محدودیت‌های قبلی در شهرهای نارنجی / اعمال وضعیت زرد در سایر شهرهای خوزستان

استاندار خوزستان با اشاره به نحوه اعمال محدودیت‌ها در استان در هفته جاری گفت: با توجه به تغییر وضعیت شهرها، محدودیت‌ها کاهش می‌یابد و دستورالعمل‌ها به جز در شهرهای نارنجی، بر اساس وضعیت زرد اعمال می‌شود.

غلامرضا شریعتی در ستاد استانی مدیریت کرونا که امروز (۲۲ آذرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شرایط خوزستان در وضعیت مناسبی است و بنا بر اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، خوزستان جزو استان‌هایی است که بسیار خوب بیماری را کنترل کرده است که از مردم خوزستان بابت همکاری در اجرای محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکر می‌کنیم. از مسئولان نیز بابت همکاری خوبی که داشته‌اند، قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در وضعیت موارد بستری و همچنین مرگ و میر ناشی از کرونا؛ استان خوزستان نسبت به جمعیت، از آخر در رده سوم کشور قرار دارد.

استاندار خوزستان بیان کرد: البته نباید این وضعیت موجب غفلت، کوتاهی و اهمال ما شود زیرا در صورت غفلت و کوتاهی، مجددا بیماری اوج می‌گیرد.

وی گفت: هفته آینده شب یلدا را پیش رو داریم؛ از مردم می‌خواهیم شب یلدا را مجازی برگزار کنند و دورهمی‌ها را برگزار نکنند تا بیماری در خوزستان فروکش کند.

شریعتی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت: در حال حاضر اهواز، آبادان و بهبهان در وضعیت نارنجی و دیگر شهرها در وضعیت زرد هستند که طبق پروتکل‌ها، اعمال محدودیت‌ها اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به تغییر وضعیت شهرها، محدودیت‌ها کاهش می‌یابد و دستورالعمل‌ها به جز در شهرهای نارنجی، بر اساس وضعیت زرد اعمال می‌شود.

۷۰