سرپرست فرمانداری ایذه :وضعیت قرمز یعنی آژیر خطر/سهل انگاری و عادی انگاری شیوع کرونا در ایذه توسط مردم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه ،مهندس نبوتی سهل انگاری و عادی انگاری شیوع کرونا در ایذه را توسط مردم دانست و گفت :متاسفانه با برگزاری مراسمات و تجمعات غیرقانونی درسطح شهرستان_حضور در پارک ها و فضاهای عمومی_بازارگردی بی هدف و شلوغ کردن بازار_دورهمی ها و مهمانی ها_عدم استفاده از ماسک_عدم رعایت دستوالعمل های بهداشتی توسط واحدهای صنفی _ورود به مناطق گردشگری شهرستان موجب شدت گرفتن شیوء ویروس کرونا در شهرستان ایذه شده است.

🔻 *سرپرست فرمانداری ایذه بیان داشت:این رفتارها سبب افزایش آمار مبتلایان به کرونا و افزایش مرگ و میر در شهرستان گردیده است بطوریکه هم اکنون ۴۵ نفر کرونایی در بیمارستان شهدای ایذه بستری و حدود ۶۰۰ نفرنیزشامل افراد بیمارسرپایی با تشخیص به موقع ونیز افراد سالمند ویا در معرض ابتلا در منزل قرنطینه هستند.

🔻 مهندس نبوتی افزود:اقداماتی که در حال انجام است روزانه بالغ بر۸۰۰ تست کرونا انجام می شود تمام کسانی که تست آنها مثبت می شود رهگیری واز افراد در تماس مستقیم آنها تست کرونا گرفته می شود.

🔻روزانه بالغ بر۸۰ بازدیدتوسط مرکز بهداشت وهلال احمر صورت می گیرد.

🔻اخطار، پلمپ مغازه؛گندزدایی انجام تست کرونا در ترمینال از دیگر اقداماتی است که درحال انجام می باشد.

🔻 وی گفت:ازامروز ورودی اشکفت سلمان ،کهشور و کول فرح و میدان حضرت ولیعصر مسدود می شود.

از فرداخاک سپاری اموات بدون تجمع صرفا از ساعت ۵ تا ۷ صبح و یا ۸ شب به بعد خواهد بود و خارج از این اوقات جنازه تحویل داده نخواهد شد.

🔻 نبوتی بیان داشت: علیرغم انجام این اقدامات چنانچه مردم دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند زنجیره انسانی ویروس کرونا قطع نخواهد شد و روند ابتلا ومرگ و میر افزایشی خواهد بود.

🔻جهت اطلاع شهروندان با رهگیری های صورت گرفته از ۴۵ نفری که هم اکنون دربیمارستان بستری هستند ۳۸ نفر آنها در مراسمات عزا و عروسی و دورهمی های خانوادگی به کرونا مبتلا شده اند.

🔻 نبوّتی یادآور شد که امکانات بیمارستان ازجمله کپسول اکسیژن بسیار محدود است وبه دلیل درگیر بودن کل استان تهیه این امکانات از دیگر نقاط بسیار سخت شده و کادر درمان نیز با حضور مستمر در بخش های کرونایی به شدت تحت فشار وسختی کار قرار دارند لذا بطور ویژه از همه شهروندان محترم ایذه اعم شهری و روستایی درخواست داریم کلیه مقررات و دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از حضور در مراسمات و اجتماع ها به شدت پرهیز نمایند

🔻 سرپرست فرمانداری ایذه گفت: این رویکرد درستی نیست که عده ی کثیر از جامعه بدون توجه به قانون، مرتب در مراسمات و اجتماعات و مهمانی ها شرکت کنند و با اینکار خود آمار مبتلایان به کرونا را افزایش دهند و بعد انتظار داشته باشند مسئولان ذیربط مرتب تخت بیمارستانی و تجهیزات پزشکی بیشتری تهیه و آماده نمایند؛ چون هم غیر منطقی است و هم با توجه به شرایط فعلی کشور، امکان پذیر نیست و یا ورود نیروی انتظامی و برخورد قهری نیز مطلوب جامعه نمی باشد؛ لذا بهترین راه چاره مراعات ضوابط و مقررات توسط مردم و مدیریت و کنترل احساسات و عواطف خود و عدم شرکت در مراسمات بطور قطعی و جدی است.

🔻خطر روز به روز جدی تر می شود و فکرنکنیم ما استثنا هستیم و مبتلا نمی شویم چون احتمال ابتلا به ویروس جهش یافته به شدت افزایش یافته و همه ما در معرض خطر قرار داریم.

*لینک عضویت کانال اخبار فرمانداری ایذه در پیام رسان سروش:*↙️

*sapp.ir/farmandari.izeh*

۳۶