سرپرست فرمانداری ایذه در جلسه قرارگاه کرونا :عدم رعایت دستورالعمل ها و فاصله گذاری اجتماعی ایذه را در وضعیت قرمز کرونا قرار داده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ایذه ،جلسه ستاد قرارگاه کرونا شهرستان به ریاست مهندس نبوتی سرپرست فرمانداری و مسئولان مربوطه با محوریت وضعیت قرمز کرونا در شهرستان ایذه و تصمیمات لازم در شرایط موجود در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

مهندس نبوتی عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را موجب شدت گرفتن شیوع ویروس و قرار گرفتن شهرستان ایذه در وضعیت قرمز کرونا دانست و گفت :متاسفانه با برگزاری مراسمات _حضور در پارک ها و فضاهای عمومی_دورهمی ها و مهمانی ها_عدم استفاده از ماسک _ورود به مناطق گردشگری شهرستان موجب روند صعودی مبتلایان به کرونا شده ‌است.

مصوبات جدیدی برای جلوگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن در این شهرستان تصویب شد.

مقرر شد: که از این پس تحویل جنازه به خانواده متوفیان از ساعت ۵صبح تا ۷ صبح و بعد از ساعت ۲۰  انجام گیرد و حق برگزاری هیچ آیینی نیز به خانواده‌ها داده نمی‌شود.

تیمی متشکل از بخشداری‌ها، نیروی انتظامی ، سازمان تبلیغات اسلامی و چند ارگان دیگر روی این مورد نظارت خواهند کرد، و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

ممنوعیت فعالیت گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار/ با توجه به ورود ایذه به وضعیت قرمز کرونا،فعالیت گروه‌های شغلی ۲ و سه و چهار از روز جمعه ۶ فروردین ممنوع و اداره صمت با همکاری نیروی انتظامی، اتاق اصناف و مرکز بهداشت مسوول پیگیری و اجرای این مصوبه خواهند بود.

شهرداری نسبت به خاموشی کلیه پارک‌ها و بوستان‌های ایذه در شب اقدام نماید.

جاده ورودی به اشکفت سلمان نیز توسط شهرداری مسدود تا تردد به این مکان گردشگری کاهش پیدا کند.

تا اطلاع ثانوی منطقه گردشگری زراس دهدز و پاپیلا سوسن نیز به روی گردشگران بسته خواهد بود.

۸۵