سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه

حمایت از مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا با پرداخت تسهیلات

🔻 *سرپرست فرمانداری ایذه گفت*: برای حمایت از اصناف و کسب و کارهایی که از شیوع کرونا آسیب دیده‌اند تسهیلات پرداخت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ایذه در جلسه شورای هماهنگی بانک های شهرستان ایذه که به ریاست مهندس حسن نبوتی سرپرست فرمانداری شهرستان و با حضور مدیران بانک ها با محوریت حمایت از مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و جذب حداکثری تسهیلات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید اظهار داشت: ستاد ملی کرونا در واقع اجزایش از عناصر مختلف تشکیل دهنده حاکمیت هستند ، از جمله این اعضا، نظام اقتصادی و بانکی است.

🔻وی افزود: این اعضا برای کمک به مشاغلی که تحت تاثیر کرونا و شرایط خاص آن مانند تعطیلی های مکرر و محدودیت های مختلف قرار گرفتند در حد بضاعت کشور یک سری تسهیلات در نظر گرفته است.

🔻سرپرست فرمانداری ایذه ادامه داد: به دلیل اینکه شرایط استان خوزستان متفاوت بود و در پایان سال گذشته نسبت به بقیه کشور زودتر وارد شرایط قرمز و پیک چهارم کرونا شد با تلاش های صورت گرفته توسط استاندار محترم و مسئولین یک فرصت دو ماهه برای این استان در نظر گرفته شد که امیدواریم ظرف ۲ ماه این تسهیلات به صورت صد در صد برای شهرستان جذب شود.

🔻وی با بیان اینکه در شهرستان ایذه یک هزار و ۳۹۰ متقاضی تشکیل پرونده دادند و اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان برای آنها در نظر گرفته شد که از این تعداد ۹۹۶ پرونده معادل ۷۲ درصد کل متقاضیان تسهیلات خود را دریافت کرده آن و ۳۹۴ ‏پرونده معادل ۲۸ درصد متقاضیان تاکنون منتهی به پرداخت نشده است، البته سهمیه ما بیشتر از این مقدار هم می‌تواند باشد.

🔻 نبوّتی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی تمام تلاش خود را جهت اطلاع رسانی به مشاغل و گروه های آسیب دیده، تعطیل و محدود شده در ایام کرونا جهت ثبت نام در سامانه کارا و استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده و همچنین استفاده از حمایت‌های بیمه‌ای و مالیاتی به کار گیرند.

🔻نماینده عالی دولت در ایذه خاطر نشان کرد: بانک های شهرستان تمام تلاش خود را جهت جذب اعتبار، تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات موردنظر به مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده و یا بالاجبار تعطیل یا محدود شده به کار گیرند‌.

🔻وی با اشاره به اینکه باید از این فرصت به نفع شهروندان استفاده کنیم تصریح کرد: مشاغل و افراد زیادی از کرونا متضرر شده‌است بنابراین باید تلاش کنیم که عده بیشتری از این فرصت استفاده کنند و تسهیلات خود را دریافت کنند زیرا وام ۱۲ درصد هم یک کمک است .

🔻نبوّتی در پایان گفت: تا پایان اردیبهشت ماه جلسات به صورت هفتگی با حضور تمام دستگاه‌های بخشی و بانک‌ها و موسسات اعتباری برگزار و گزارشی از اقدامات انجام شده داده شود.

*لینک عضویت کانال اخبار فرمانداری ایذه در پیام رسان سروش:*↙️

*sapp.ir/farmandari.izeh*

۲۲