سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه

مجوز استخدام ۱۵ پرستار به کادر درمانی در راه مقابله با کرونا گرفته شد

سرپرست فرمانداری ایذه خاطرنشان کرد: یکی از مباحث اصلی در تنها بیمارستان ایذه کمبود کادر درمان بوده است که برای حل این موضوع مجوز استخدام ۱۵ پرستار را گرفته‌ایم، این افراد برای کمک به کادر درمانی در راه مقابله با کرونا به کارگیری خواهند شد.

🔹وی با بیان اینکه در تلاش هستیم که این تعداد را به ۳۰پرستار افزایش دهیم تصریح کرد: مشکل کمبود نیروی ما جدی است و این مسئله مشکلاتی را به وجود آورده است، تمام مسائل درمانی را پیگیری می‌کنیم زیرا حق مردم است که از پزشک متخصص ، کادر درمانی مناسب و تجهیزات دارویی مورد نیاز برخوردار شوند.برای رفع کمبودها در حوزه بهداشت و درمان با هماهنگی مدیر شبکه به دنبال رفع آنها هستیم تا رضایتمندی مردم از این حوزه افزایش پیدا کند.

🔹مهندس نبوّتی بیان داشت : بررسی‌های جدید دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نشان می دهد ۵۱ درصد مبتلایان به کرونا در شهر ایذه، بخش مرکزی و سوسن در دورهمی‌ها و میهمانی‌های خانوادگی به این بیماری دچار شده‌اند.

🔹وی افزود : افراد در این دورهمی‌ها جمع می‌شوند و ماسک نمی زنند و فاصله گذاری را نیز رعایت نمی‌کنند و به همین دلیل درصد احتمال ابتلا به کرونا افزایش پیدا می‌کند.

🔹نبوتی ادامه داد: سایر عوامل شامل شرکت در مراسم عروسی و عزا، حضور در اماکن عمومی و اصناف ۴۹ درصد میزان ابتلا به کرونا در شهرستان ایذه تشکیل می‌دهند که باید با همان رویه سابق نسبت به خودداری از برگزاری مراسم و رعایت شیوه نامه های بهداشتی اقدام شود.

🔹وی درباره اقداماتی که برای رضایت مردم در بیمارستان شهدای ایذه انجام خواهد شد نیز گفت: اورژانس سابق بیمارستان به عنوان بخش پیش ورود بیماران کرونایی بیمارستان شهدای ایذه در نظر گرفته شده است و به زودی کارهای مربوط به آن انجام می‌شود، در ورودی این ساختمان جدا از بیمارستان است و بیماران کرونایی باید به این مکان مراجعه کنند و یک فاصله گذاری بین بیماران ایجاد می‌شود.

🔹رییس ستاد مقابله با کرونا ایذه بیان داشت: بدین صورت بیمارانی که نیاز به بستری ندارند خدمات پزشکی مورد نیاز خود را دریافت کرده و برای قرنطینه راهی منزل خود خواهند شد و بیمارانی که باید بستری شوند نیز به بخش‌های مربوط به کرونا انتقال می‌یابند تا در این صورت بین بیماران کرونایی و سایر بیماران یک فاصله گذاری ایجاد شود.

🔹مهندس نبوّتی گفت: از بیمارستان ایذه، شایعات و صحبت‌های ضد و نقیض به جامعه تزریق می‌شود که باید جلوی آن گرفته شود، البته به دنبال پوشاندن نقاط ضعف نیستیم اما کسانی که متخصص امور نیستند نباید با شایعات واهی فضای روانی جامعه را ملتهب کنند زیرا بااین کار فضای درمانی را مشوش و کار کادر درمان را سخت‌تر می کنند.

🔹وی در پایان با دعوت مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیان کرد: برای کنترل این ویروس به کمک همه شهروندان نیاز داریم تا از وضعیت قرمز خارج شویم.

🔹در این جلسه دستگاه‌ها گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده پیرامون کرونا ارائه دادند.

 

*لینک عضویت کانال اخبار فرمانداری ایذه در پیام رسان سروش:*↙️

*sapp.ir/farmandari.izeh*

۳۵