جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ایذه با محوریت بزرگداشت هفته معلم و برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه، حسن نبوّتی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ایذه که در سالن آموزش و پرورش برگزار شد با تبریک ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و تبریک پیشاپیش هفته بزرگداشت مقام معلم از تلاشها و جامعه فرهنگی به ویژه در دوران شیوع ویروس کرونا تقدیر و تشکر نمود و بیان داشت :اولین معلم هستی حضرت حق و پروردگار است و معلمین در مسیر خدایی در جهت تربیت جامعه حرکت می کنند.

وی افزود :در جامعه فرزندان ما جهت آموزش و پرورش در محضر شما معلمان عزیز حضور پیدا می کنند، اگر به تنهایی آموزش باشد و پرورش را در نظر نگیریم مشکلات و معضلاتی در جامعه به وجود می آید.

نبوتی ادامه داد: روش شما معلمان دلسوز روش خدایی است شأن و منزلت شما شان منزلتی است در مسیر خدای متعال که در جهت تعلیم و تربیت انسان ها است .

سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه با حمایت از طرح ملی مسکن فرهنگیان گفت :در کار گروه طرح مسکن فرهنگیان بحث مالکیت و کاربری زمین های پیشنهادی طبق طرح تفصیلی و جامع بررسی و اقدام لازم انجام شود.

مهندس نبوتی با اشاره به برگزاری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: این تصمیم در ستاد ملی کرونا گرفته شده است و قطعا اولویت اول حفظ جان مردم  و در آن تردیدی نیست، گاهی اوقات شرایطی را باید برای برنامه های حضوری ازجمله کنکور و امتحانات نهایی فراهم کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان ، ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی کردن محل برگزاری آزمون،  و همکاری ادارات، دستگاههای اجرایی شهرستان در جهت بهتر برگزار شدن امتحانات نهایی پایه نهم و دوازدهم از مهمترین مصوبات این جلسه عنوان کرد.

نبوتی در ادامه از مجوز دو مدرسه در شهرستان ایذه خبر داد و گفت : با تلاش تبلیغات اسلامی مدارس صدرا در شهرستان راه‌اندازی می‌شوند.

وی افزود: این مدارس با هدف تربیت نخبگان فکری در حوزه دین راه‌اندازی میشوند.

در پایان جلسه مقرر گردید در راستای گرامیداشت مقام این عزیزان در هفته معلم  ، ۴۵ نفر مورد تجلیل قرار گیرند.

۴۲