سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه

از اول انقلاب تا امروز حضور بانوان در انتخابات حضور حداکثری و اثر گذاری بوده است

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه، جلسه اعضای کمیسیون بانوان شهرستان ایذه با به ریاست مهندس نبوّتی سرپرست فرمانداری ایذه ،خانم اسکندری مسئول امور بانوان شهرستان و خانم دکتر عبدالهی مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده با محوریت “زنان، انتخابات و مشارکت حداکثری” در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 

🔻سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه با اشاره به نقش اقشار جامعه در سیاست گفت: یک جامعه که اقشار مختلفی دارد که هر کدام نقشی در عالم سیاست ایفا می‌کنند که از این فعالیت های سیاسی دنبال اهداف، برنامه‌ها و خواسته‌های خود هستند، این اقشار می توانند قشر جوانان، هنرمندان، ورزشکاران، کشاورزان، صنعتگران، سالمندان و زنان جامعه باشد.

 

🔻مهندس نبوّتی بیان داشت: این جامعه به دنبال توسعه است، جامعه توسعه یافته از بعد انسانی جامعه‌ای است که از طریق مشارکت سیاسی و اجتماعی تلاش کرده و به بعضی از خواسته های خود رسیده و اهداف آن محقق شده و نسبت به جامعه دیگر توسعه یافته تر است آن قشر می تواند زنان جامعه باشند.

 

🔻نماینده دولت در شهرستان با اشاره به نقش آفرینی زنان در کشور از دیدگاه سیاسی و اجتماعی گفت: مقابله زنان با دستور حکومتی کشف حجاب در زمان رضا شاه که واکنش شدید خاصه زنان را به همراه داشت که مقابل رژیم پهلوی ایستادگی و مبارزه کردند.هدف و آرمان زنان از این مشارکت سیاسی حفظ عفت بود و منجر به بسیاری از اتفاقات در تاریخ ایران شد.

 

🔻مهندس نبوّتی افزود: نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف عالیه نظام اسلامی انکار ناشدنی است.

 

🔻وی نقش بانوان در ۸ سال دفاع مقدس را افتخار دانست و گفت: بانوان علاوه بر حضور مستقیم در جنگ به صورت پشتوانه ای امن و عظیم برای مردان و خانواده هایشان باعث شدند تا ایران اسلامی کشوری عزتمند و مستقل باشد نه وابسته و سرسپرده.

 

🔻وی ادامه داد :مادران و همسران شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان تا امروز ۳۰سال پای این آرمان ایستادگی کردند، جنگ تمام شد اما مشارکت در دفاع مقدس هنوز آشکار است.

 

🔻مهندس نبوّتی با اشاره به نقش زنان در انتخابات اظهار داشت:در هر انتخاباتی از اول انقلاب تا امروز حضور زنان و بانوان حضور حداکثری و اثر گذاری بوده است.

 

🔻وی افزود :۵۰ درصد آرا جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و اگر روی برنامه ای تمرکز کنند حتماً موفق می شوند.

 

🔻سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه تصریح کرد: زنان در عرصه های مدیریتی نیز در برخی از جاها بسیار موفق تر از مردان عمل کرده اند و امروز بسیاری از بخش های مهم کشور ما به دست زنان اداره می شود.

 

🔻وی اضافه کرد: این تفکر که زنان فقط محدود به خانه و خانه داری باشند صحیح نیست ،در صورتی که در طول هشت سال دفاع مقدس همین زنان خانه دار بودند که کشور را در برابر ۳۱ کشور دنیا با تفکر دفاع از کشور و ناموس جامعه حفظ کردند.

 

🔻سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه با بیان اینکه استعمارگران و مستکبرین چند محور برای مقابله با انتخابات و تحریم انتخابات طراحی کرده‌اند گفت:القای عدم سلامت و آزادی در انتخابات پیش رو ،تحریک نامزدهای رد صلاحیت شده برای کنشگری و احقاق شخصیت و احاده حیثیت سیاسی، دعوت به اعتراضات مدنی، بحرانی نشان دادن جمهوریت در کشور، مشارکت پایین، القای از پیش مشخص بودن گزینه ریاست جمهوری، برجسته کردن مهندسی انتخابات از محورهای طراحی شده دشمنان است.

 

🔻وی افزود :دشمن این مسائل را به ذهن مردم انتقال می دهد که منجر به تحریم انتخابات شود و مشارکت کاهش پیدا کند در صورتی که مشارکت ها همیشه نقش آفرینی کرده است.

 

🔻مهندس نبوّتی ادامه داد: با آسیب شناسی انتخابات و راهکارها برای مقابله و ناامید کردن دشمن و با مشارکت حداکثری به نقش خودمان در انتخابات ایمان پیدا کنیم که یک رای ما در اداره کشور اثر دارد و مانند یک تیر بر قلب دشمن است.

 

🔻نماینده دولت در شهرستان ایذه با تاکید بر مشارکت حداکثری گفت:امروز کشور ما به مشارکت حداکثری نیازمند است مقام معظم رهبری در دیدار مجازی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند کسانی که دارای نفوذ کلام اند صحبت کنند و مردم را تشویق کنند ایشان در آخرین سخنرانی خود فرمودند نه آنهایی که فقط نفوذ کلام دارند بلکه هر فرد و هر شخصی در جامعه علاوه بر اینکه خودش رای می دهد دیگران را به مشارکت تشویق کند.

 

*لینک عضویت کانال اخبار فرمانداری ایذه در پیام رسان سروش:*

*sapp.ir/farmandari.izeh*

 

۶۸