پایگاه اورژانس هوایی برای خدمات دهی بهتر و رفع مشکل فرود بالگردهای اورژانس در ایذه احداث می شود

سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه گفت: پایگاه اورژانس هوایی برای خدمات دهی بهتر و رفع مشکل فرود بالگردهای اورژانس در ایذه احداث می شود.

 

🔻به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه، جلسه هماهنگی تعیین مکان احداث پایگاه اورژانس هوایی ایذه، با حضور آقای ایزدپناه رییس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم شهرستان های ایذه، باغملک و دزپارت و مسئولان مربوطه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

 

🔻سرپرست فرمانداری شهرستان در این جلسه، با اشاره به صعب العبور بودن مناطق روستایی ایذه، اظهار داشت: لازم است با احداث پایگاه اورژانس هوایی، میزان خدمات رسانی به مردم به خصوص اهالی روستاهای دور افتاده و صعب العبور را افزایش دهیم.

🔻نبوّتی با اشاره به بازدید ازبیمارستان شهدای ایذه به همراه نماینده محترم شهرستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور بیان داشت: در این بازدید مقرر شد زمین مناسبی جهت احداث پایگاه اورژانس هوایی در اطراف شهر در نظر گرفته شود تا مراحل ساخت آن توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت گیرد. و این جلسه در این راستا تشکیل گردیده است.

 

🔻آقای ایزدپناه رییس مجمع نمایندگان استان نیز در این جلسه اظهار داشت:براساس ضرورت و به منظور نجات جان بیماران در مناطق صعب العبور و نیز اعزام سریع تر بیماران بد حال به سایر مراکز درمانی، با رایزنی هایی که با وزارت بهداشت و درمان داشتیم توانستیم تاسیس پایگاه اورژانس هوایی ایذه را در ساختار اورژانس کشور مصوب کنیم و لازم است مسئولان مرتبط در شهرستان نسبت به تعیین و تامین زمین مورد نیاز این پایگاه اقدام و آن را جهت ساخت تحویل دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

 

🔻در پایان پس از تبادل نظر حاضرین ۴ نقطه پیشنهادی برای احداث پایگاه اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است و مقرر شد؛ باهمکاری شبکه بهداشت ودرمان ،اداره راه و شهرسازی و اداره منابع طبیعی شهرستان این نقاط مورد ارزیابی قرارگرفته و با استعلامات لازم ازجمله مرکز هوانیروز، مکان مناسب از بین ۴ مکان پیشنهادی انتخاب و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.

🔻در ادامه جلسه به همراه مدیران ادارات مربوطه از برخی محل های پیشنهادی بازدید بعمل آمد.

۳۰آبان ۱۴۰۰

لینک عضویت کانال اخبار فرمانداری ایذه در پیام رسان سروش:*

sapp.ir/farmandari.izeh

۲۰