فرماندار ایذه؛ تمام مشکلات عشایر شهرستان باید به‌جد پیگیری و‌حل شوند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ایذه جلسه شورای عشایر شهرستان ایذه به ریاست محسن بیرانوند فرماندار شهرستان وبا حضور مسئولان ادارات ذیربط برگزار گردید .

در این جلسه بیرانوند گفت: به فرموده رهبر کبیر انقلاب عشایر ذخایر انقلاب هستند و همه ما می دانیم که این قشر پرتلاش در برهه های مختلف برای انقلاب جانفشانی کرده و همواره پشتیبان نظام و ولایت فقیه بوده اند که همین موضوع ضرورت خدمت هرچه بیشتر به این عزیزان کم توقع را دوچندان می کند.

وی خاطر نشان کرد:با توجه به مشکلات عدیده در حوزه عشایر و تأکید استاندار محترم خوزستان بر حمایت از عشایر، لذا ضروریست تمام امکانات برای حل مشکلات این قشر در بخش های مختلف ارایه شود.

بیرانوند باتوجه به ‌پراکندگی عشایر شهرستان ایذه اظهان داشت؛باید عشایر ما از آموزش مناسب ،بهداشت مناسب و…برخوردار بوده و‌نگاه‌ما نگاه‌ویژه ای به این عزیزان باشد.

بیرانوند با بیان اینکه عشایر نقش بسیار مهمی در تولید محصولات دامی نظیر گوشت و شیر دارند، افزود: باید تمامی شرایط لازم جهت تامین مایحتاج عشایر فراهم شود

فرماندار ایذه در پایان افزود:همزیستی و تعامل با محیط زیست ‍ و دانش بومی گسترده و کوشش مداوم و سازگاری با شرایط متفاوت اقلیمی از خصلتهای عشایر عزیز ما می باشد.

۳۴۶۲