جزئیات سفر وزیر کشور به شهرستان ایــذه

,وزیر کشور: آب‌رسانی و راه‌سازی دو اولویت مهم دولت در ایـذه هستند

 

🔹وزیر کشور: آب‌رسانی و راه‌سازی دو اولویت مهم دولت برای شهرستان ایـذه هستند.

◽به گزارش روابط عمومی فرمانداری ایـذه، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه سفر امروز(۱۴۰۲/۰۲/۰۷)خود به شهرستان ایذه اظهار کرد:
پروژه آبرسانی به شهر ایذه و شمال شرق خوزستان جز پروژه‌های سنگینی است که منابع مالی قابل توجهی می‌خواهد که البته کارهای اجرایی آن در دست اقدام بوده و انجام آن در دستور کار دولت است.
◽وحیدی با تاکید بر اینکه موضوع راهسازی یکی دیگر از مسائل جدی و با اولویت منطقه است گفت: مسیر ایذه-لردگان به طول ۱۶ کیلومتر در حال انجام است که شامل چهار پل و سه تونل است و بخشی از پروژه آزادراه ایذه-اهواز نیز در منطقه ایذه قرار دارد که با توجه به اهمیت آن در پیشگیری از تصادفات و همچنین حمل و نقل مهمی که از طریق این مسیر انجام می‌شود در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
◽وی تاکید کرد: شهرستان ایذه در حوزه فرهنگی، ورزشی و اجتماعی نیز نیازمند توجه است..همچنین بحث کشت گلخانه‌ای جز طرح‌های مصوبی است که انجام شود و پیگیری تسهیلات آن انجام می‌شود.
وزیر کشور گفت: در حوزه میراث فرهنگی شهرستان ایذه دارای میراث بسیار بزرگ و با اهمیتی است که باید علاوه بر حفظ آن، در حوزه تبلیغات و جذب گردشگر و توسعه آن کوشید و موضوع دیگر اینکه تلاش برای ثبت جهانی شهرستان ایذه در دستور کار وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی قرار دارد.

 

 

۱۰۰